Od pondelka 9. 9. beží na Žilinskej univerzite ďalší ročník Letnej školy strojového učenia, ktorú minulý rok založil Milan Straka, doktorand z Fakulty riadenia a informatiky a nadšenec pre strojové učenie, umelú inteligenciu a dátovú analýzu. Ide o spoločnú aktivitu, ktorú spoluorganizuje Fakulta riadenia a informatiky s Fakultou elektrotechniky a informačných technológií – a sme radi, že od tohto roka ku organizácii a obsahu významnou formou prispieva aj Laboratórium umelej inteligencie Žilinskej univerzity (LUIZA).

Cieľom letnej školy je účastníkom poskytnúť intenzívnou formou v krátkom čase moderný kurz základov strojového učenia. Osobitné poďakovanie patrí v tejto súvislosti firmám BRAIN:IT a Siemens Healthineers, ktoré letnú školu podporujú – vrátane vlastných odborných prednášok. Za podporu ďakujeme tiež združeniu pre umelú inteligenciu Slovak.AI.